Kilka zalet noclegów w Szaflarach na Podhalu – cicha, spokojna okolica i bliskość kurortów

Są takie miejsca urlopowe na świecie, które nigdy nie zawiodą, niezależnie, czy wybierze się je w czasie letniego ukropu, jesiennej słoty czy też okresu zimowego, gdy mróz trzaska i za oknem wirują płatki śniegu. Tego rodzaju miejscem są na pewno Szaflary, wieś położona pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem, podhalańska perełka, która znana jest ze swojego cichego, spokojnego i uroczego charakteru, kompleksów basenów oraz górskich krajobrazów.

Wysokie góry na wyciągnięcie ręki

Nocleg w Szaflarach to dobra propozycja dla osób, które cenią sobie górską atmosferę, lubią przejść się po stromym szlaku czy zimą szusować na stoku. Szaflary są idealnie usytuowane, znajdują się zaledwie kilkanaście kilometrów od najbardziej znanego polskiego kurortu górskiego, jakim jest Zakopane. W tym urokliwym mieście można przejść się po Krupówkach, spróbować góralskich potraw i wyruszyć ku wyższym partiom gór, aby zdobyć nie tylko Gubałówkę, ale też Giewont. Można także zdecydować się na przejażdżkę kolejką górską na Kasprowy Wierch.

Oddech natury

Gdy jednak kogoś przerażają tłumy, które czasem można spotkać w okolicach Zakopanego, równie dobrze może skierować się ku mniej uczęszczanym miejscom, znajdującym się w najbliższym otoczeniu Szaflar. Jednym z nich jest Bór na Czerwonym, jeden z najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce, w którym główną atrakcją są torfowiska. Można w nim bez przeszkód zaczerpnąć świeżego powietrza, spotkać ciekawe egzemplarze fauny i flory oraz wspiąć się na jeden z podestów, z których fantastycznie widać panoramę Tatr. Jeśli lubisz ciszę i spokój, ten rezerwat przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. 

Największa atrakcja baseny geotermalne

Jednak wśród atrakcji Szaflar najważniejsze miejsce zajmują baseny geotermalne. W olbrzymich kompleksach można skorzystać z szeregu atrakcji basenów odkrytych i krytych. Miłośników wodnej rozrywki na pewno przyciągną ślizgawki, gejzery, fontanny, dzikie rzeki, a ci, którzy cenią sobie zdrowotne właściwości term, nie zawiodą się wodami siarkowymi, które wydobywane są z prawdziwych głębin.

Jeśli przepadasz  za narciarstwem, górskim klimatem, wodami termalnymi i czystymi, spokojnymi lasami, wpisz Szaflary na swoją listę miejsc do odwiedzenia w najbliższym czasie! Miej urlop jak marzenie!