Komunia poza domem. Dlaczego to dobry pomysł?

Pierwsza komunia to nie tylko jedno z ważniejszych przeżyć religijnych będące dopuszczeniem do najważniejszego sakramentu, ale także prawdziwe święto dla całej rodziny. Celebrowanie tego dnia wiąże się z obecnością w kościele i organizowanym zwykle z tej okazji przyjęciem, na które zaprasza się rodzinę, a często także wielu znajomych i sąsiadów.

Urządzanie komunii w lokalu jest coraz częściej wybieraną alternatywą dla podejmowania zaproszonych gości w domowym zaciszu. Wiele obiektów hotelowych i gastronomicznych ma specjalne propozycje dla osób zastanawiających się, czy lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie spotkania u siebie, czy zdecydowanie się na imprezę komunijną poza domem. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co można zyskać, wybierając organizację komunii w „Borowym Dworze”.

Wyzwania organizacyjne związane z pierwszą komunią

Tradycyjna komunia to nie tylko ważne wydarzenie religijne, ale także okazja do rodzinnego spotkania w nieco szerszym gronie. Na uroczystości zjawiają się zwykle najbliżsi krewni – dziadkowie, wujkowie, ciotki, a także kuzyni oraz rzecz jasna rodzice chrzestni dziecka. Poza częścią „oficjalną” związaną z uczestnictwem w pierwszokomunijnej mszy obywa się zwykle także mniejszy lub większy rodzinny zjazd. Ponieważ wiele osób przybywa z daleka, a komunia jest okazją nie tylko do wzięcia udziału w samej ceremonii, ale także do dłuższego nacieszenia się swoim towarzystwem nieodłącznym elementem staje się wspólny obiad, a niekiedy nawet dłużej trwające przyjęcie.

Dawniej przyjęcia komunijne organizowano z konieczności w mieszkaniach i domach. Wiązało się to zwykle z pewnymi uciążliwościami, przede wszystkim brakiem wystarczającej ilości miejsca, lecz również bardzo czasochłonnymi przygotowaniami – sprzątaniem, zakupami, a wreszcie gotowaniem. Choć spotkania tego rodzaju miały wiele uroku, to dziś są trudne do przeprowadzenia ze względu na to, że większość osób jest bardzo aktywna zawodowo, a przygotowania do samej ceremonii odbywającej się w kościele wymagają od rodziców wiele uwagi i czasu. Organizowane są liczne próby, na których często wymaga się obecności rodziców, a konieczne poszukiwania odpowiedniego stroju, dodatków czy też wręczanych dziecku z tej okazji prezentów są niezwykle absorbujące.

W tak dużym natłoku zajęć coraz bardziej popularne staje się korzystanie z oferty przygotowania przyjęcia w lokalu, np. hotelu albo restauracji. Choć wiąże się to z pewnym wydatkiem, to jednocześnie okazuje się nie tylko dodatkowym akcentem uświetniającym ten szczególny dzień, ale również rozwiązaniem, które jest bardzo miłym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Korzyści z organizacji przyjęcia komunijnego poza domem

Zorganizowanie przyjęcia komunijnego poza domem to najlepszy sposób na atrakcyjną oprawę kulinarną, a jednocześnie wielka wygoda dla rodziców. Dzięki temu w gorącym okresie przygotowań do ceremonii mają oni znacznie mniej zajęć, ponieważ nie muszą się troszczyć ani o odpowiednie przygotowanie domu czy ogrodu, ani o sprawy związane z gotowaniem i pomieszczeniem większej liczby gości. Warto pamiętać, że wiele osób nie czuje się zbyt pewnie w roli kucharza, a często liczne obowiązki zawodowe nie pozwalają na przyrządzanie potraw, które byłyby na taką okazję odpowiednie.

Urządzenie komunii w odpowiednio wybranym lokalu to zapewnienie eleganckiej oprawy, a często także możliwość zaproszenia zdecydowanie większej liczby gości, niż byłoby to możliwe w razie przyjmowania ich we własnym domu. W większych obiektach plusem jest możliwość zagwarantowania wygodnego noclegu osobom, które na całą uroczystość przybyły z daleka.

Decydując się na urządzenie komunii w obiekcie hotelowym z własną restauracją, zyskujemy pewność, że menu zostanie ustalone zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a jakość zaproponowanych potraw będzie wysoka. W większości przypadków oferowane są specjalnie zestawiane na takie okoliczności dania, istnieje też możliwość zamówienia różnych dodatkowych elementów. Co ważne, w takim wypadku można liczyć na profesjonalną obsługę kelnerską, a często także na atrakcje przygotowane dla dzieci.

Wiele obiektów organizujących przyjęcia komunijne oferuje możliwość prowadzenia animacji czy ciekawych zajęć uprzyjemniających dzieciom całe wydarzenie. W przypadku „Borowego Dworu” najmłodsi mogą liczyć na skorzystanie ze znajdującego się na terenie obiektu dużego centrum zabaw, czyli figloraju „Borowa Dolina” wyposażonego w specjalnie przygotowane atrakcje pozwalające na bezpieczne spędzenie czasu na wesołej zabawie.

Warto pamiętać, że przyjęcie komunijne zorganizowane poza domem to wielka atrakcja dla dzieci, a także bardzo duże ułatwienie dla rodziców. Elegancki wystrój sali, profesjonalna obsługa i odpowiednio skomponowane menu sprawią, że ten dzień będzie miłym przeżyciem i wspaniałym wspomnieniem dla wszystkich uczestników.