Niemowlę na wakacjach. Udogodnienia dla najmłodszych

Spędzanie rodzinnych wakacji w atrakcyjnej okolicy, w której można znaleźć ciekawe miejsca do zwiedzania oraz skorzystać z różnych form aktywnego wypoczynku to najlepszy sposób na odpoczynek i gromadzenie przyjemnych wspomnień. Wspaniałym rejonem na rodzinny urlop są Tatry i ich bezpośrednie otoczenie. Poza górskimi wycieczkami oraz uprawianiem sportów zimowych można liczyć na interesujące propozycje kulturalne, a także wspaniałe aquaparki wykorzystujące ciepłe źródła i krystalicznie czystą wodę. Rodzinny wypoczynek w Tatrach to również szansa na pokazanie dzieciom piękna przyrody czy udział w emocjonujących spływach górskimi potokami lub przejażdżki kolejkami linowymi.

Dla rodziny z małymi dziećmi sama oferta turystyczna to jednak zbyt mało. Podróżując z dziećmi, trzeba zwracać baczną uwagę na to, czy wybrany obiekt oferuje specjalne udogodnienia dla najmłodszych. Ważne będzie zarówno wyposażenie pokoju, jak i dodatkowa infrastruktura uprzyjemniająca spędzanie wolnego czasu, a także specjalna oferta gastronomiczna. Zobaczmy, jak od tej strony wyglądają propozycje popularnego Borowego Dworu w Bańskiej Niżnej, który jest jednym ze wzorcowych miejsc przystosowanych dla rodzin z dziećmi od niemowlęcia po nastolatka.

Oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi – na co można liczyć?

Wakacje z dziećmi to wyjątkowy okres, w którym rodzice mają okazję, by spędzić ze swoimi pociechami o wiele więcej czasu, niż podczas pozostałej części roku. Wybierając obiekt turystyczny z odpowiednią ofertą, dopasowaną do potrzeb całej rodziny można sprawić, że wszystkie chwile spędzone razem będą niezapomniane i dobrze wykorzystane. Równie duże znaczenie ma zapewnienie sobie komfortowych warunków pobytu, które spełnią wszystkie oczekiwania rodziców i dzieci.

Jedną z ważniejszych kwestii dla podróżujących z dziećmi jest zagwarantowanie miejsca noclegowego o odpowiednim standardzie. Wśród najbardziej istotnych kwestii będzie tu zwykle czystość oraz dobre wyposażenie pokoju. Osoby wypoczywające z najmniejszymi dziećmi docenią zwykle przedmioty ułatwiające wykonywanie różnych zabiegów higienicznych. Przydatne będą plastikowe wanienki czy dziecięce krzesełka. Plusem będzie z pewnością możliwość wstawienia do pokoju dostawki dla dziecka, np. składanego łóżeczka, a dla najmniejszych dzieci spania w łóżku razem z rodzicami. Ponieważ wiele dzieci cierpi na wszelkiego rodzaju alergie, w tym choćby na roztocza bardzo przydatnym elementem wyposażenia pokoju będzie certyfikowana antyalergiczna pościel.

Rodzice najczęściej przykładają dużą wagę do posiłków, które jedzą ich dzieci. Ważne będzie więc to, czy oferta gastronomiczna jest dostosowana do potrzeb najmniejszych klientów. To oczywiste, że proponowane dania powinny być przyrządzane ze świeżych i zdrowych produktów, a także wyróżniać się smakiem. Wszyscy rodzice wiedzą jednak, że dla dzieci często ważniejszy jest wygląd potraw, wielkość porcji czy ich ciekawa forma. Dodatkową zaletą będzie więc oferowanie przez obiekt dań przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Dobrze, jeśli w menu znajdą się zarówno mniejsze, dziecięce porcje, jak i dania, które są przez dzieci lubiane i chętnie jedzone.

Ośrodki wypoczynkowe dostosowują swoją ofertę dla rodzin z dziećmi nie tylko pod kątem komfortu i wyposażenia pokojów czy gastronomii, ale także, jeżeli chodzi o propozycje cenowe. Dobrym rozwiązaniem będzie oferowanie specjalnych pakietów rodzinnych ze zniżkami dla dzieci. W najlepszych obiektach za miejsca dla najmniejszych dzieci w wieku do 3 lat nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata. Starsze dzieci zwykle mogą liczyć na niższe ceny. Poza korzystnymi propozycjami za sam pobyt, wiele najlepszych ośrodków przewiduje też znacznie niższe opłaty za posiłki dla dzieci.

Centrum Dziecka – specjalna strefa zabaw dla najmłodszych

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – mówi refren starej i dobrze znanej piosenki, jednak nie od dziś wiadomo, że dzieci mogą nudzić się również w czasie pięknej pogody, stając się prawdziwym utrapieniem dla swoich opiekunów. Ośrodek oferujący pobyty dla rodzin z dziećmi powinien zapewnić odpowiednią infrastrukturę, która umożliwi dzieciom swobodne spędzanie wolnego czasu i rozładowanie energii.

W Borowym Dworze w Bańskiej Niżnej dla dzieci stworzono wiele możliwości aktywnego zagospodarowania wolnego czasu. Z pewnością wielką atrakcją będą położone tuż obok Termy Szaflary ze specjalnymi basenami dla dzieci i unikalną zjeżdżalnią rodzinną. Na najmłodszych czekają jednak również specjalnie przygotowane niespodzianki znajdujące się na terenie obiektu.

Przy ładnej pogodzie dzieci mogą korzystać ze świetnie wyposażonego i bezpiecznego placu zabaw ze zjeżdżalnią, karuzelą i nowoczesnymi drabinkami, domkami i platformami pozwalającymi na nieograniczoną aktywność. Co ważne cała powierzchnia jest wyłożona specjalnymi elastycznymi płytami dzięki, którym dzieci są chronione przed następstwami upadku.

Wspaniałą propozycją dla najmłodszych gości jest Centrum Dziecka. Jest to specjalnie wyposażona sala zabaw dla dzieci, która znajduje się wewnątrz obiektu. Do dyspozycji milusińskich są tam różnego rodzaju zabawki, biblioteczka ze wciągającymi książeczkami, grami edukacyjnymi oraz klockami. Dostępne są również malowanki i kredki. Największą atrakcją jest jednak Figloraj, czyli specjalny plac zabaw pełen wielopoziomowych przejść i zjeżdżalni wyposażony w uwielbiany przez dzieci basen z piłeczkami. Co ważne pomieszczenie Centrum Dziecka jest zlokalizowane w pobliżu strefy Spa i kręgielni, rodzice, którzy z nich korzystają, mogą więc szybko sprawdzić, jak bawią się ich dzieci.

Choć wakacje rodzinne to głównie czas spędzany razem większość rodziców marzy również o chwili wytchnienia. Dodatkowym plusem obiektu przystosowanego do wypoczynku rodzin z dziećmi będą więc specjalnie organizowane animacje. Prowadzące je wykwalifikowane opiekunki zapewnią dzieciom możliwość wzięcia udziału w atrakcyjnych i wciągających zabawach, dając rodzicom czas dla siebie.

Udany rodzinny wypoczynek pod Tatrami to najlepszy sposób na spędzenie wakacji. Oferta Borowego Dworu w Bańskiej Niżnej jest bardzo ciekawa i znakomicie dopasowana do oczekiwań rodzin z dziećmi. Znakomite wyposażenie obiektu, dogodna lokalizacja oraz świetna oferta gastronomiczna to walory, których nie sposób przecenić.