Podhale z dzieckiem – skorzystaj z pobytu w apartamentach pod Zakopanem i zwiedź tę piękną krainę

Planujesz wakacyjny wyjazd z najbliższymi? Postaw na sprawdzone miejsce – Podhale! Idealne dla wyjazdów rodzinnych, dlatego spełni oczekiwania każdego członka familii. Preferujesz ciszę i spokój? Nie ma problemu! Jeżeli jednak Twoje pociechy wolą aktywnie spędzić ten czas – nic prostszego! Co powinno się wiedzieć o wypoczynku na Podhalu?

 

Podhale – cisza i pełen relaks

 

Podhale to region kulturowy, posiadający własną gwarę, stroje, a nawet styl w architekturze. Jego początki sięgają XIII wieku, kiedy na mocy dekretu zaczęli przybywać tutaj osadnicy z Niemiec. Od XIX stulecia ta lokalizacja stała się miejscem inspiracji oraz wypoczynku dla wielu ludzi kultury i sztuki. Częstymi gośćmi tych stron byli znani artyści: Stanisław Witkiewicz i Rafał Malczewski. Ponadto Podhale jest miejscem urodzenia prezbitera katolickiego oraz filozofa Józefa Tischnera.

 

Podhale – miejsce do zobaczenia

Podhale jest tak interesującym miejscem, że trudno podjąć decyzję, co zwiedzić w pierwszej kolejności. Najpierw trzeba jednak znaleźć odpowiedni hotel na Podhalu, by potem móc w spokoju poznawać okolice. Po wybraniu dobrego apartamentu – obowiązkowym punktem wizyty jest odwiedzenie tych miejsc:

  • Białka tatrzańska – wieś posiadająca wiele walorów geograficznych, na której terenie można zaznać relaksu w basenach termalnych lub na wyjazdach narciarskich. Kapitalne miejsce na wspólne, rodzinne spacery.
  • Dolina chochołowska – największa dolina tatrzańska. Niezapomniane widoki gwarantowane!
  • Muzeum Kasprowicza na Harendzie – kolejnym wielkim artystą bawiącym w tych rejonach był poeta młodopolski oraz epoki dwudziestolecia międzywojennego – Jan Kasprowicz. Mieszcząca się w trzech pomieszczeniach galeria stanowi skarbiec pamięci o życiu i dziele autora.
  • Termy maltańskie –  kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych. Po dniu spędzonym nad wodą, dobrym rozwiązaniem będzie smaczny obiad – w pobliżu znajdują się restauracje.

 

Zaczynając od długich, odprężających spacerów, przez wypoczynek nad wodami, kończąc na zwiedzaniu miejsc związanych z kulturą. Nie brakuje także miejsc, które będą odpowiednie dla dzieci. Podhale jest wyjątkowym miejscem, które warto odwiedzić.