Termy Szaflary – kilka powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce

Szaflary to urokliwa wieś położona na pograniczu dwóch regionów geograficznych: Kotliny Nowotarskiej i Pogórza Bukowińskiego. To urozmaicony nie tylko ze względu na bogatą przyrodę, ale również wysokość. Wyjątkowe położenie sprawia, że z gminy Szaflary jest blisko nie tylko do Tatr, ale równie do innych pasm górskich graniczących z Podhalem Spiszem i Orawą. Dzięki temu Szaflary mogą poszczycić się niezwykłymi szlakami turystycznymi. Jednakże to nie wszystkie atrakcje tego pięknego miejsca. Na szczególną uwagę zasługuje duży kompleks basenów termalnych – Termy Szaflary. Wyjaśniamy dlaczego warto odwiedzić to miejsce. Zatem zarezerwujmy hotel w pobliżu term i zażyjmy prawdziwego relaksu.

Gorące wody źródłem zdrowia

Wodami termalnymi nazywamy wody podziemne o temperaturze wyższej niż średnia roczna temperatura w okolicy, w której się je wydobywa. Charakteryzuje je wysoka zawartość minerałów i krystaliczna czystość. Do pierwiastków, które charakteryzują ciepłe źródła zalicza się: wapń, magnez, krzem, żelazo, potas, lit oraz selen.  Kąpiele w ciepłej, mineralizowanej wodzie są w stanie znacznie poprawić nasz stan zdrowia. Po pierwsze doskonale działają na skórę. Nawilżają ją, odżywiają i pozwalają pozbyć się zmian atopowych. Wody termalne mają działanie łagodzące i kojące. Wspomagają procesy regeneracji skóry. Dodatkowo minerały poprawiają nasza odporność, łagodzą bóle kręgosłupa, rozluźniają mięśnie i pobudzają krążenie. Kąpiele to także pomoc w nerwicy i depresji.

Termy Szaflary – leczenie i dobra zabawa

Powodem dla którego warto odwiedzić Szaflary, to nie tylko skuteczne leczenie wielu schorzeń, ale również zachowanie harmonii terapią i zabawą. Aquapark w Szaflarach składa się z dwóch basenów zewnętrznych, dwóch wewnętrznych, rodzinnej zjeżdżali oraz brodzika dla najmłodszych. Ponadto znajdziemy tu jaccuzi, gejzery, bicze wodne i wiele urządzeń do hydromasażu. Każdy kto chciałby jeszcze bardziej zadać o swoje ciało ma do wykorzystania również część fitness oraz saunarium.