Wi-Fi w hotelu. Norma czy luksus?

Obecnie trudno sobie wyobrazić wyjazd w jakiekolwiek miejsce i całkowite zrezygnowanie z korzystania z internetu. Wiele osób, które szuka upragnionego wypoczynku, chce ograniczyć czas spędzony w sieci, aby oderwać się od codziennych obowiązków. Jednak wcale nie oznacza to chęci rezygnacji z rozrywek dostępnych w internecie lub kontaktu z bliskimi poprzez media społecznościowe.

Właśnie dlatego czynnikiem decydującym o wyborze miejsca noclegowego może być to, czy oferuje ono dostęp do sieci poprzez Wi-Fi. Chociaż obecnie praktycznie każdy posiada mobilny dostęp do internetu, to korzystanie z niego może być uciążliwe. Dlatego właściciele hoteli od lat starają się inwestować w infrastrukturę zapewniającą połączenie z siecią za pomocą Wi-Fi. Zachodzi jednak pytanie, czy tego rodzaju usługa stała się w hotelach standardem, czy jest to wciąż luksus?

Oferta dostępu do Wi-Fi w hotelach

Dane statystyczne dowodzą, że w Polsce dostęp do sieci Wi-Fi zapewnia aż 80% hoteli. Oznacza to, że nasz kraj jest w czołówce pod tym względem, w porównaniu do europejskich standardów. Można zaobserwować trend, że, im dalej na południe naszego kontynentu, tym ciężej o dostęp do internetu poprzez Wi-Fi. Przyjęło się, że w hotelach można połączyć się z siecią na kilka podstawowych sposobów. Najkorzystniejszą z perspektywy gości jest możliwość bezpłatnego korzystania z internetu na terenie całego obiektu, również w pokojach — ze stałą prędkością. Innym często spotykanym modelem jest darmowy dostęp do sieci w lobby lub w restauracji. Niekiedy hotele oferują szybsze połączenie z internetem za dopłatą. Podobną opcją jest umożliwienie korzystania z Wi-Fi po dołączeniu do klubu lojalnościowego lub zapisaniu się na newsletter. Sytuacja, w której właściciele hotelu oczekują opłaty za jakąkolwiek formę połączenia z siecią bezprzewodową, jest rzadka, choć niestety wciąż spotykana.

Z przyjemnością zapewniamy, że goście naszego hotelu mogą korzystać z sieci Wi-FI na terenie całego obiektu, a także w pokojach, bez żadnych dodatkowych opłat. W ten sposób chcemy zapewnić Wam najwyższy poziom komfortu, który jest nieodłączną cechą pobytu u nas. Niezależnie od tego, czy przyjechaliście korzystać z błogiego wypoczynku, czy w sprawach biznesowych, zawsze będziecie mieli stałe połączenie z internetem!